tuning

Nová auta představují nový život

Nová auta Články

Reklama

Zde může být vaše reklama Navštivte web

Nákladní pneu

Pneumatiky Kupte nyní

Svět modelářů se neustále rozrůstá a to nejen díky zvýšené popularitě ale také díky různorodosti a novým prvkům v RC modelech. Dříve byly hlavním tématem RC auta, dnes se však dočkají „svých“ modelů i příznivci silničních motorek. MotoGP je Vaše vášeň? V tom případě vás budou jistě zajímat důležité informace o RC modelech motorek!

rc moto

 

Než se podíváme na zub konkrétním modelům, vysvětlíme si, co to vlastně zkratka RC znamená. RC model jako název pochází z angličtiny. Radio Controlled Model je v překladu rádiem řízený model, který reaguje na signály vyslané z ovladače, které se přenášejí rádiovým signálem. V ČR máme zákonem vyhrazené jen některé frekvence, na kterých se modely smí používat. Tato informace je pro nás důležitá tím, že v případě provozování jiných modelů naladěných na stejnou frekvenci v okolí toho našeho si budou tyto modely vzájemně zasahovat do řízení. Při zvolení ovládací frekvence motorky v pásmu 2.4GHz se tomuto problému vyhnete. V případě, že je vám toto téma nejasné, určitě se nebojte zeptat prodejce modelu, protože ten vám rád vše vysvětlí tak, abyste si s modely užili co nejvíce radostí a nejméně starostí.

Nyní již k samotným RC motorkám. Bohužel u motorek není tak široký výběr modelů, takže se zaměříme na základní model, který je naprosto ideální pro každého začátečníka jak parametry, tak cenou. Jedná se o model značky ECX řady Outburst Motobike.

Nejprve něco o technických parametrech. Je to opravdu malinký model, v měřítku 1:14. Nicméně nás díky němu nemusí trápit úvodní škrábance a poškození po prvních pádech. Tato motorka má označení RTR, čili Ready To Ride. Stačí jen rozbalit krabici a můžeme jezdit. Stejnosměrnému elektromotoru pak dodává energii baterie LiPol 120 mAh. Je dlouhá 14 cm a vysoká 9 cm, takže si jí můžete vzít kamkoliv s sebou. Je však pochopitelně stavěná na rovné povrchy.

 

Mezi její speciální vlastnosti patří gyro stabilizace, vyrovnávání bočního náklonu, přední a zadní odpružení a další. Součástí balení je pochopitelně ovladač a baterie. Začátečník s RC modelem jistě ocení, že cena tohoto modelu nepřekračuje hodnotu 1000 Kč a tak se první investice neprodraží