tuning

Nová auta představují nový život

Nová auta Články

Reklama

Zde může být vaše reklama Navštivte web

Nákladní pneu

Pneumatiky Kupte nyní

Při koupi čtyřkolky nastává dilema zda koupit novotou vonící stroj nebo zda sáhnout po starším kousku, který již posloužil někomu před námi. Rozhodnutí to není jednoduché, pojďme se proto podívat na pro i proti obou variant.

čtyřkolky na prodej

 

Ojetý stroj

Pořízení ojetého stroje sebou nese rizika, pokud neznáme majitele a historii čtyřkolky. Dají se pořídit ve výborné formě, ale pokud podceníte výběr, můžete se spálit a narazit na vrak, který váš sen o adrenalinových jízdách změní na noční můru. Možností kde koupit ojetou čtyřkolku je několik. Nejvíce bezpečné je koupit čtyřkolku z “výkupu” přímo od prodejce. Ten stroj většinou velmi dobře zná a sám na něm prováděl i servis. Tím pádem vám může poskytnou informace o kompletní historii čtyřkolky. Další cestou je bazar, zde však nastává riziko, kdy prodavač o čtyřkolce ví jen to, co mu řekl předchozí majitel. Koupit lze i od dovozce, v tomto případě je dobré se informovat o homologaci stroje, technickém průkazu a servisním zázemí. Poslední možností je koupě přímo od majitele, zde ale pozor, může některé informace zatajit a případné vymáhání opravy či náhrady za skrytou vadu se může pěkně protáhnout. I když sebou koupě ojetého stroje může nést určitá rizika, pokud se pro tuto variantu rozhodnete měli byste ihned po koupi provést výměnu olejů, seřízení ventilů a vyčištění vzduchového filtru.

Nový stroj

Nová čtyřkolka je sázka na jistotu, od prodejce máte záruku, takže kromě pořizovací ceny vás první výdaje čekají až při garanční prohlídce. Ovšem za tuto jistotu si připlatíte vyšší pořizovací cenou. Pokud se čtyřkolku rozhodnete prodat, při prodeji proděláte. Proto je dobré při výběru zvážit všechny varianty a vybrat spolehlivého prodejce čtyřkolek, který vám s výběrem pomůže. Není taky na škodu vybrat si prodejce poblíž bydliště, jezdit na servis přes druhý konec republiky by se vám mohlo pěkně prodražit.