tuning

Nová auta představují nový život

Nová auta Články

Reklama

Zde může být vaše reklama Navštivte web

Nákladní pneu

Pneumatiky Kupte nyní

Neexistuje snad žádný chlapec, kterého by nezaujala velká zadní kola traktorů. Někteří jedinci z fascinace nevyrostli a začali se věnovat zemědělskému průmyslu, kde je práce s traktory na každodenním pořádku. Pakliže patříte mezi příznivce zemědělské techniky, rozhodně nepohrdnete článkem o tom, jak správně používat traktorové pneumatiky.

Jistě budete souhlasit s tvrzením, že traktorové pneu se vystavují extrémnímu zápřahu. Z tohoto důvodu by měla být jejich kvalita vysoká, neboť s vysokou kvalitou jde ruku v ruce dlouhá životnost.

Jak traktorové pneu vypadají?

Kostru pneumatiky tvoří hned několik vrstev kordu. Zevnějšek kostry je obalen pryží, respektive běhounem. U traktorových pneumatik je žádoucí vzorek, který pomáhá při záběrech. Kdežto velkými mezerami, které jsou pro pneumatiky tohoto druhu charakteristické, odvádí bláto a špínu. Slouží tedy k samočištění pláště. Bočnice jsou pokryté gumou, která chrání pneumatiku před mechanickým poškozením.

K dostání jsou dvě varianty traktorových pneumatik – radiální a diagonální. Radiální se vyznačují perfektními přenosovými vlastnostmi, lepšími jízdními vlastnostmi a snižují spotřebu paliva. Diagonální pneumatiky nachází uplatnění při práci v lese, protože se pyšní vysokou odolností.

Velice důležitým parametrem u pneumatik je únosnost, která by měla být respektována. Čím nižší je únosnost, tím vyšší je rychlostní index.

Hustota pneumatik

A závěrem si prozradíme, jak je to s huštěním pneumatik. Stejně jako u pneumatik pro osobní vozidla nesmí být pneumatiky ani přehuštěné, ani podhuštěné. Nesprávná hustota by mohla negativně ovlivnit výkon traktoru, zvýšit opotřebení či spotřebu paliva. Správné informace o huštění pneumatiky uvádí výrobci traktoru.